Founder’s Day Prize Distribution
Tuesday, December 22, 2015
 

PRINCIPAL’S AWARD

Name of Student

Grade

Rakshit Shroff
(Sincerity, resourcefulness and sense of responsibility)

XII

Amaan Chawla
(Social Work)

XII

Raghav Chhabra
(Character & Values)

XI

Shivam Sahni
(Fine & Performing Arts)

VII

 
 

SPONSORED AWARDS

Award Name

Name of Student

Grade

ALOK MALIK AWARD
(Highest marks in Mathematics in Commerce Stream-AISSCE 2015)

Laira Aggarwal

XII

ANSHU BHADWAR AWARD
(Excellence in Painting)

Arni Sardana

V

DEEPAK MEMORIAL AWARD
(Overall achievers in Grade XI Commerce Stream)

Maahin Puri
Shubhangi Poddar

XII

DR. DHEERAJ JAIN AWARD
(Highest marks in Science with Biology- AISSCE 2015)

Chandni Sharma

XII

EXCELLENCE IN LITERATURE AWARD

Devika Bhatia

XII

I.P. GUPTA MEMORIAL AWARD
(Overall achievers in Grade XI Humanities Stream)

Manya Bali
Surbhi Sachdeva

XII

K. C. NAYAR AWARD
(Highest marks in Painting –AISSCE 2015)

Aradheta Andley

XII

SANJAY CHIBBER AWARD
(Best Character)

Gehna Rai Nandwani

XII

SARDAR BHAGWANT SINGH AWARD (PHOTOGRAPHY)
(Winner of Photography Competition)

Krrish Chawla
Sara Motwani

VIII

SHRIYA ANAND AWARD
(Highest marks in Engineering Graphics– AISSCE 2015)

Amaan Hasan

XII

Smt. SUMAN SINGH AWARD
(Commitment to Social Work)

Tushar Narula

XII

 

Area/ Field

Name of Student

Grade

DEBATING

Anya Ahuja

VIII

Rhea Kapur VIII

LEADERSHIP ATTRIBUTES

Abhika Pahwa

XI

PERFORMING ARTS

Aarav Vadera

IV

Ahaan Vadera VI
Arshiya Jain VI
Shaurya Sahni V
100% ATTENDANCE Apara Maity VI
Arul Jain VI
Dhruv Dewan VII
Sahil Singh Nagpal VIII
Veera Belapurkar VI
 

OUTSTANDING ACHIEVEMENTS IN SPORTS

Name of Student

Grade

 ATHLETICS

Lathika Murarkal

IX

CRICKET

Shivam Jindal

XII

EQUESTRIAN SPORT

Aryan Khera

IX

Irith Malhotra IX

GOLF

Ananya Barthakur IX
Arshia Mahant X
Aryaman Mahant VIII
Ishaan Kataria IV
Jai Behl V
Saarthak Chhibber X

KARATE

Dakssh Bhatia IV

SHOOTING

Shantanu Gupta X
Soumya Gupta XII
Prithvi Singh XI

SOCCER

Divya Mehra XII
Gehna Rai Nandwani XII
Kasvi Mehta IX
Keshav Gupta XII
Nanki Singh XII
Savi Mehta IX
Shazor Singh XII
Shivam Bajaj XII
SWIMMING Aaliyah Kumar V
Arzjun Tokas V
TENNIS Maahin Puri XII
CHESS

Aan Sikka VII
Aanya Agarwal V
Aanya Mitra IV
Aaryansh Bhartiya VI
Adhiveer Kapuria III
Aanandi Sardana X
Arham Surana V
Aryamaan Bhatia VIII
Devanshi Rathi X
Divija Manaktala IV
Dhruv Azad V
Garv Rai III
Harshiel Sehgal III
Kabir Sachdeva XI
Kanak Nagpal IV
Karan Jain XII
Kesshni Bhasiin X
Namish Sharma III
Naviya Gupta VI
Prithu Gupta VI
Sana Gosain V
Shivya Mahajan III
Sambhav Jain XII
Tanmay Garg X
Tanmay Gupta IV
Utkarsh Khaneja XII
Vardaan Nagpal VIII
Yatin Agarwal X
Veer Rathi V
Vidhi Bhartiya V
Copyright@Modern School Vasant Vihar, All Rights Reserved.